Par šķirni

 Abesīnieši - vidēja izmēra īsspalvaino kaķu šķirne ar piesātināto un vienmērigo nokrasu, izceļas ar savu karalisko augumu un grāciju - piemitošu tikai šai šķirnei. Izteiktās acu kontūras,lielās ausis novietotas tā it kā kaķis uzmanīgi klausās, un neparastā nokrāsa piešķir abesīnietim neatkārtojamu burvību "mežonīgās" pumas valdzinājumu. Abesīnietes spalvai piemīt divas - trīs nokrāsas. Tāda krāsu kombinācija saucās par tikingu. Priekšroka tiek dota trīskāršam, spilgti izteiktam tikingam. Tikings spalvai piešķir neaprakstāmu mirdzumu, tādejādi neveidojot zīmējumu. Kaķa mugurai piemīt tumšāka nokrāsa,bet vēderpusē,krūšdaļa un iekšējā ķepu aukšdaļa - "gaiša" - tāda tipa nokrāsu sauc par zonāru.

 Abesīniešu šķirnes pārstāvji ir ļoti graciozi, un izcili veidotu ķermeņa muskulatūru. Kaķi parast ir lielāki nekā kaķenes. Abesīniešu kaķenes parasti ir aktīvākas nekā kaķi, viņas izrāda dzīvu interesi visam kas atrodas apkārt. Viņu temperements ir vienkārši nobalansēts un pēc vispārējā sprieduma abesīniešu kaķenes ir pārsteidzoši harmoniskas visos aspektos. Abesīnieši ir parsteidzoši gudri, graciozi un vienlaikus mīlīgi. Abesīnijas kaķis ir jūsu uzticamais draugs un palīgs visos darbos. Lai ko jūs darītu, kaķis obligāti būs jums līdzās un centīsies iesaistīties notiekošajā. Kā īstens savas dzimtas pārstāvis, Abesīnietis prasa lielu uzmanību un cieņu pret sevi - pretī sniedzot dāsnu mīlestību. Abesīnietis līdzīgi kā suns patiesi mīl savu saimnieku un seko viņam it visur. Bals tembrs ir melodiski maigs. Abesīnietis dod priekšroku paaugstinātai sēdvietai, lai varētu kontrolēt apkārt notiekošo. Ja jūs piemēram lasat grāmatu, abesīnietis apsēdīsies pēc iespējas tuvāk jums, un uzmanīgi vēros līdzi jūsu acu kustībai, tā itkā saprazdams ko jūs lasat un, kas ir rakstīts grāmatā. Ja jūs rakstat,tad viņš noteikti pieskarsies pildspalvai ar savu maigo ķepiņu.
 
Par Abesīnieša priekšteci ir uzskatāms āfrikas sauvvaļas kaķis, kurš dzīvoja Abesīnijas teritorijā ( tagadējā Etiopija). Pirmo kaķi, nosaukto par abesīnieti, sauca Zula.Viņu ieveda 1868. gadā Britu kara ekspedīcijas kapteinis Barets-Lenards. 1889. gadā Harisons Veirs publicēja un ieviesa pirmos šis sugas standartus un līdz pat mūsdienām daļa no šiem standartiem ir saglabajusies. Tajos laikos Abesīniešiem bija dažādas nokrāsas un ķermeņa uzbūves, galējais standarts tika ieviests vēlāk. 1892. gada dzimušais kaķis Sedgemere Bottle un 1894. gada dzimusi kaķene Sedgemere Peaty, bija pirmie kuriem bija (sauvvaļas nokrāsa). 1907. gadā divas abesīniešu kaķenes ( sudrabkrāsas ) tika nosūtītas uz Amēriku. Kara laikā , Eiropā ši suga pilnībā izzuda. Pēc kara Amērikāņu audzētavas palīdzēja Eiropiešiem atgūt šo šķirni. 1904. gadā ši šķirne tika reģistrēta.
 
Dažādās nokrāsas: sauvvaļas (ruddy),sarkans (sorell vai cinamons),gaiši zils- fauns. Spalva īsa un gluda, pieguļoša augumam. Abesīnieša izteiksme un grācija atstāj grandiozu iespaidu uz katru no mums.Abesīnieši ir ļoti piesaistīti cilvēkiem, un tāpēc nevar palikt vienatne uz ilgu laiku. Abesīnieši neprasa īpašu piepūli kopšanā. Vidējais abesīnieša metiens var būt no 1-3 kaķēniem.